Egzistuoja įvykiai, pakeitę visą pasaulį. Vienas jų – 1959 m. įvykusi Kubos revoliucija. Kodėl toli nuo SSRS esančioje Karibų jūros saloje įvyko socialistinė revoliucija? Kodėl šia revoliucija buvo taip žavimasi ir Lotynų Amerikoje, ir kituose regionuose? Ką šaliai atnešė socializmas? Galiausiai, kaip ir kuo šiandien gyvena vietiniai Kubos gyventojai? Visa tai ir dar daugiau – Lotynų Amerikos studijų lektorės dr. Ievos Giedraitytės pasakojime.

Iškart po pokalbio – kino legendos Agnès Varda filmo „Sveiki, kubiečiai“ (Salut les Cubains, 1963, 30 min.) peržiūra. Filmą ir jo kūrėją pristatys kino kuratorė Aistė Račaitytė.

Renginys nemokamas, tačiau reikalinga registracija.

Socializmas ir ča ča ča?

11.27

19:00

Kultūros kompleksas SODAS2123 (Vitebsko g. 23), Aktų salė

Filmo „Sveiki, kubiečiai“ peržiūra ir pasakojimai

Registracija į renginį:

Sveiki, kubiečiai (Hi, Cubans / Salut les Cubains)

Rež. Agnès Varda / Kuba, 1963, 30 min. Dokumentika, animacija. Prancūzų k. su angliškais subtitrais.

Praėjus ketveriems metams po Kubos revoliucijos ir Fidelio Kastro atėjimo į valdžią, Agnès Varda atvyko į salą, norėdama užfisuoti jos pokyčius. Iš Kubos meno ir kino pramonės instituto (Instituto Cubano del Arte e Industria Cinematográficos) negavusi leidimo filmuoti, namo režisierė sugrįžo su 1 800 nuotraukų, kurias pavertė džiaugsmingu, energingu filmu „Sveiki, kubiečiai“, liudijančiu revoliucijos poveikį bei peržengiančiu kino ir fotografijos ribas.

Ieva Giedraitytė įgijusi Lotynų Amerikos studijų magistro laipsnį Barselonos universitete (2010) bei daktaro laipsnį Vilniaus Universitete (2021), turi dešimties metų dėstymo bei akademinio darbo patirtį. Jos akademiniai interesai: Lotynų Amerikos studijos (akcentas – Centrinė Amerika), bei ES išorės veiksmai (akcentas – paramos tvariam vystymuisi politikos). Ievą ypatingai domina Lotynų Amerikos politinė ir socialinė istorija, santykiai su JAV bei egzistuojančios diplomatijos tradicijos.

Be akademinio darbo, Ieva kelerius metu stažavosi skirtingose ES institucijose, dirbančiose su Lotynų Amerikos šalimis (DG DEVCO bei ES delegacijoje Hondūre). Ieva taip pat stažavosi JAV, Vašingtone esančio Amerikos Universiteto Lotynų Amerikos ir Latino studijų centre. Čia ji atliko tyrimą knygai apie JAV ir ES pietų kaimynystės strategijas.

Partneriai: