1976 m. SSRS ir Kuba susitarė dėl plataus užmojo projekto – dviejų reaktorių atominės elektrinės pietinėje Kubos pakrantėje. 1983 m. prasidėjo statybos, o kartu su jomis buvo įkurtas naujas miestas „La Ciudad Nuclear“, esantis vos už penkių kilometrų nuo elektrinės. Miestas buvo specialiai suprojektuotas darbininkams ir jų šeimoms, kurie vedini svajonės prisidėti prie to, kas buvo vadinama „La Obra del Siglo“ – šimtmečio projektu – paliko savo ankstesnius gyvenimus, miestus ir namus.

Tačiau 1992 m., žlugus Sovietų Sąjungai ir nutrūkus finansavimui, Kubos branduoliniai siekiai buvo sužlugdyti, o projektą šiandien primena tik neįprastas betoninis kupolas šalies pakrantėje. Dabar „La Ciudad Nuclear“ – tarsi šmėkla to, kas galėjo būti.

Parodoje „Atominis miestas“ – laike sustingęs ir pusiau apleistas miestas bei likusių jo gyventojų, kurių nuo 30 000 sumažėjo iki 7000, kasdienybė.

Fotografijų paroda ATOMINIS MIESTAS

11.24 - 01.28

Energetikos ir technikos muziejus (Rinktinės g. 2), Katilų salė

Atidarymo metu parodos lankymas nemokamas, vėliau – su muziejaus bilietu. (Nemokamas lankymas kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį).

Parodos atidarymas – lapkričio 24 d., 17.30 val. kartu su autoriumi Yuri Segalerba. 

Yuri Segalerba – Berlyne kuriantis italų dokumentikos fotografas, didelį dėmesį skiriantis sociologinėms ir antropologinėms temoms. Kurdamas fotografinius pasakojimus lankėsi Ekvadore, Peru, Bolivijoje, Kuboje, Mianmare, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Serbijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, ir kt. Jo nuotraukos buvo publikuotos tokiuose leidiniuose kaip „The Independent“, „Vice“, „Americas Quarterly“, „Art Magazine“, „Rolling Stones“ ir kt.

La Ciudad Nuclear / Kuba / 2018 / aut. Yuri Segalerba (Italija)

Partneriai: